A nyirokmasszázsról
A nyirokmasszázs vagy lymphdrenázs a múlt század elején született: dr. Emil Vodder dán biológus fejlesztette ki. E speciális masszázsfajta rendszeres alkalmazása megszünteti a szöveti nyirokpangást, aktiválja az immunrendszert, serkenti a salakanyagok elszállítását így a sejtek és szövetek regenerálódását. Ezenfelül elősegíti a meglévő gyulladások, sebek gyógyulását és csökkenti a gyulladáskészséget.
A nyirokdrenázs körkörös, nyomó-simító mozdulatokkal a szív felé haladó pumpáló jellegű mozgással segíti a nyirok elfolyását.
A nyirokcsomókat különösen gyengéden masszírozzák. A kezelés időtartama legalább egy óra. A kezelés ritmikus, gyengéd mozdulatai kellemesen ellazítják a testet, nyugtatják, harmonizálják a vegetatív idegrendszert. A nyirokmasszázs alkalmazását általános immungyengeség, visszatérő légúti megbetegedések, cellulitisz, műtéti hegek regenerálása, szemhéjödéma, ekcémák, méregtelenítő kúrák kiegészítéseként, migrén, ízületi gyulladások esetén ajánlják. Nem végezhető a kezelés akut gyulladásos folyamatoknál, pajzsmirigy működési zavar esetén, trombózis gyanús területeken, daganatos megbetegedéseknél, szívelégtelenség okozta ödéma esetén. A nyirokáramlást elősegíthetjük rendszeres testmozgással, helyes testtartással, bőséges folyadékfogyasztással valamint az oxigénfelvétel elősegítésével – vagyis tartózkodjunk minél többet friss levegőn!
A nyirokkeringés irányába történő lassú, lágy, körkörös, nyomó-simító és vibráló mozdulatok hatására aktiválódik az immunrendszer, javul az izmok, az ízületek és a belső szervek vérellátása és méregtelenítése, valamint a sejtek anyagcseréje, tápanyag- és oxigénellátása. Fokozódik a nyirokelfolyás, megszűnik a szövetekben a fehérjepangás, gyorsul a felhalmozódott salakanyagok, illetve szöveti ödémák kiürülése, így a sejtek és szövetek gyorsabban regenerálódnak, csökken a gyulladáskészség, illetve a már meglevő gyulladások és sebek könnyebben gyógyulnak.
A nyirokmasszázs gyengéd, ritmikus mozdulatai csillapítják az esetleges fájdalmakat, kellemesen ellazítják a testet és nyugtatják a vegetatív idegrendszert. Ezért az egyórás kezelés után a páciens gyakran elalszik. A nyirokdrenázs nagyon enyhe és finom, fájdalmat, látható vérbőséget vagy bőrelváltozást nem okozhat, viszont hatására a bőr tisztábbá, feszesebbé válik.
Amellett, hogy a nyirokmasszázs a narancsbőr kezelésének leghatékonyabb módja, nagyon sok betegség gyógyítására és különböző panaszok enyhítésére is alkalmas. Kiváló általános immungyengeség, visszatérő fertőzések, gyulladások, gyakori légúti megbetegedések, asztma, allergia, ödémák, az arcon és a szem körül keletkezett duzzanatok, nyirokkeringési zavarok, idegesség, alvászavar, migrén, fej- és fogfájás, valamint ízületi gyulladások és reuma esetén. Baleseti sérülések, csonttörések és műtétek után gyorsítja a regenerációt, különösen ajánlott emlőműtétet követően a karödéma megelőzése céljából. Sokat segít akut
visszérgyulladások és trombózisok után, alkalmazható továbbá ekcémák, fekélyek, nem gyógyuló sebek kezelésére, gyomor- és bélrendszeri problémák, hajhullás és menstruációs görcsök esetén. Nyirokmasszázzsal kezelhetők azok a daganatos betegek is, akiknél a tumor megnövekedése miatt elzáródtak a nyirokelvezető csatornák. Méregtelenítő kúrák során érdemes a nyirokmasszázst kiegészítőként alkalmazni. Azonban krónikus betegségek esetén egy-két alkalom nem segít, érdemes kúraszerűen alkalmazni a nyirokdrenázst.
A nyirokkeringés szoros kapcsolatban áll az immunrendszerrel, meghatározza a szervezet regenerációs képességét, és segíti a szövetekből történő salakanyag kiválasztást. A nyirokdrenázs olyan speciális masszázsfajta, amely javítja a nyirokelfolyást.
Rendszeres alkalmazása megszünteti a szöveti nyirokpangást, aktiválja az immunrendszert, serkenti a salakanyagok elszállítását, így a sejtek és a szövetek regenerálódását is elősegíti. Csökkenti a gyulladáskészséget, segíti a meglevő gyulladások, sebek gyógyulását.
Általa megszűnik a szöveti nyirokpangás, az anyagcsere „hulladék”- és salakanyagai pedig hamarabb kiürülnek. A nyirokkeringés segítségével a méreganyagok ugyanis előbb az érpályába, majd a vér útján a májhoz illetve a vesékhez kerülnek, ahol egyrészt átalakulnak, másrészt kiválasztódnak.
A nyirokdrenázs tehát aktiválja az immunrendszert és az anyagcserefolyamatokat. Kiüríti a szöveti ödémákat – csökkentve ezáltal az érintett szervek fájdalmát-, valamint indirekt módon javítja a vérkeringést, sőt, a sejtek táplálék- és oxigénellátását is.
Érdemes kipróbálni.